Misja Lakshmi - piękno stworzone przez Matkę Naturę

Marka Lakshmi powstała po to, by szerzyć świadomość i holistyczną wiedzę w celu poprawy jakości życia ludzi. To nie tylko naturalne kosmetyki – to przede wszystkim nauka życia ze szczególną wrażliwością i szacunkiem wobec wszystkiego, co nas otacza, tzn. zwierząt, roślin i środowisk naszej planety.

Lakshmi jest autonomiczna, wolna i otwarta wobec tych, którzy są szczęśliwi, radośni i pragną żyć w zgodzie z naturą. Wszystkie kursy szkoleniowe podparte są dogłębną wiedzą, wieloletnim doświadczeniem, pasją i skutecznymi metodologiami praktycznymi.

Szeroka gama produktów sygnowana logo Lakshmi czerpie z mądrości i harmonii ukrytej przez Markę Naturę w roślinach. Lakshmi troszczy się o nas z miłością, radością i oddaniem, ofiarując nam nadzwyczajne piękno, zdrowie, szczęście oraz pełną harmonię.

Kosmetyki tworzone z radością i poszanowaniem natury

Włoska marka kosmetyków Ajurwedyjskich Lakshmi stawia sobie za cel zwiększanie świadomości wewnętrznego piękna ludzi i promowanie życia w zgodzie z otaczającym nas światem. To odpowiedź na współczesne potrzeby i zupełnie nowa jakość w kosmetyce.

Misją Lakshmi jest rozpowszechnianie miłości do Matki Natury poprzez kreowanie dobrego samopoczucia w ludzkich sercach. To wykorzystanie rytuałów piękna, siły i potencjału produktów ekologicznych do zbliżenia Człowieka i Natury. Lakshmi dąży do pełnej swobody i niezależności, przy jednoczesnym poszanowaniu wszystkich żyjących organizmów i środowiska.

Fenomen tej marki wynika z indywidualnego podejścia do każdego człowieka i dopasowania produktów do konkretnych osobowości, wewnętrznych żywiołów. To holistyczne podejście o indyjskich korzeniach jest sposobem na szczęśliwsze, zdrowsze i pełniejsze życie.

Poza wyjątkowymi produktami oferta Lakshmi to także kursy szkoleniowe, oparte na zaawansowanej metodologii praktycznej i wiedzy wywodzącej się ze współczesnej nauki oraz starożytnej mądrości Ajurwedy. Lakshmi czerpie wyłącznie z natury, wierząc, że to właśnie ona pozwala osiągnąć pełną harmonię, szczęście, miłość i zdrowie.

Nasze piękno jest uzależnione od naszego wnętrza. To jak wyglądamy jest wynikiem naszego stylu życia, samopoczucia, poczucia balansu i energii. Ich przeciwieństwem jest brak równowagi, stres, smutek i choroby. Aby wyglądać pięknie, trzeba żyć pięknie na każdej płaszczyźnie. Jest to osiągalne przez akceptację samego siebie oraz otaczającego nas świata i jego natury.

W każdym z nas tkwi wewnętrzna energia Ojas, której stan zależy od zachowania harmonii między ciałem, duszą i postawą. To właśnie ona jest źródłem zdrowia fizycznego i mentalnego, a także prawdziwego, uniwersalnego piękna, które nie podlega zmieniającym się trendom i jest niezależne od wieku.

Naturalne piękno, które płynie z wnętrza

Energia, która krąży w naszym ciele to Aparaojas, natomiast ta znajdująca się w sercu i odpowiadająca za świadomość to Paraojas. Obie muszą istnieć w całkowitej równowadze, gdyż nawet niewielkie jej zaburzenia prowadzą do chorób i utraty szczęścia. Człowiek powinien więc wystrzegać się wszelkich negatywnych emocji i stresu, niezdrowego stylu życia oraz braku wypoczynku, który pozwala produkować więcej Ojas. Sposobem na zachowanie energii jest również dieta bogata w mleko, specjalne zioła Rasayanami i masło oczyszczone Ghee.

Balans potrzebny jest też między wewnętrznymi żywiołami, tzw. Doshami; Vata, Pitta i Kapha, które determinują nasz wygląd, charakter i wszystko, co robimy. Wiedza na ich temat pochodzi od hinduskich mędrców nazywanych Riszi. Zorganizowali oni cudowną wiedzę na temat ludzkiego życia i psychologii w formie systemu medycyny naturalnej.

Ajurweda opiera się na uznaniu istnienia tych trzech typów ludzkiej osobowości. Wpływ mają na nie określone cechy człowieka. Vata, Pitta i Kapha występują w nas w różnych proporcjach i kombinacjach, co czyni każdego z nas unikatowym w skali całego świata. Uznanie tej różnorodności jest fundamentem fenomenu marki Lakshmi — jej kosmetyki, olejki eteryczne, metody, porady odnośnie do stylu życia, nawyków i diety są dopasowane do konkretnych dosz. Łącząc mądrość Ajurwedy i nowoczesną wiedzę, Lakshmi oferuje sposób na odzyskanie harmonii dosz, a przez to wydobycie naturalnego, wewnętrznego piękna.

Poznaj swoją dominującą Doshę

Dosha Vata wyróżnia się starzejącą się i odwodnioną skórą. Osoby, u których ten typ stanowi dominantę, są posiadaczami suchych, cienkich włosów, a także wąskich ust i małych oczu. Ich sylwetka jest najczęściej drobna i szczupła. Osobowość, konstrukcja psychiczna i energia doshy opierają się jednak na szybkości i pomysłowości, co z kolei sprzyja szybkim zmianom nastroju.

Dosha Pitta dominuje u wszystkich, którzy borykają się ze skórą naczynkową, cystami i trądzikiem różowatym. Rozmiar twarzy, oczu, ust i nosa jest normalny, a włosy mają przeważnie kolor blond lub rudy. Dosha Pitta wyróżnia się również kształtną sylwetką ciała. Na płaszczyźnie psychicznej, odznacza się dobrym zorganizowaniem i swoistą bystrością. Nastroje Pitty zmieniają się wolniej, niż ma to miejsce w przypadku Vaty, co skutkuje większą stabilnością emocjonalną.

Dosha Kapha przeważa nad innymi u osób o rosłej sylwetce z tendencjami do otyłości. Ich skórę dotyka najczęściej problem trądziku, zaskórników i rozszerzonych porów. Twarz jest natomiast duża, podobnie jak oczy, usta i nos. Włosy Vaty są ciemne, mocne i zdrowe. Ten wewnętrzny żywioł cechuje się spokojem, stabilnością i wewnętrzną siłą. To samo dotyczy nastroju, który w przypadku Vaty zmienia się wolno.

The message will be closed after 20 s
Ajax Loading