Baza naszych kremów

Z miłości dla naszej Skóry, naszego Ciała i naszego Środowiska!

Lakshmi została stworzona, aby oferować produkty pielęgnacyjne w harmonii z Naturą. 
Napięcia związane ze współczesnym życiem, zanieczyszczenie i stosowanie agresywnych kosmetyków to główne przyczyny starzenia się skóry i problemów zdrowotnych. 
Z tego powodu LAKSHMI oferuje wyjątkowe, naturalne produkty stworzone ze zdrowych, bezpiecznych, niezawodnych i skutecznych składników roślinnych.
Absolutnie najlepsza jakość. Naturalne kosmetyki Lakshmi są czyste i wysoce nawilżające. Utrzymują skórę świeżą i witalną, ponieważ są stworzone z surowców dostarczanych przez laboratorium Matki Natury: ziół, nasion, kwiatów, owoców i produktów pochodzących od pszczół. Nasze produkty są bogate we wszystkie najcenniejsze substancje oferowane przez naturę, takie jak masło Shea, aloes, jojoba, sezam, centella azjatycka, róża, mirra i olejki eteryczne.

NATURALNE NAWILŻENIE

“Naturalny czynnik nawilżający” (z języka ang. nmf), powszechnie stosowany w kosmetykach, zazwyczaj nie jest naturalny. 
Produkty LAKSHMI zawierają bezkonkurencyjny i w 100 % naturalny czynnik nawilżający składający się z soku aloesowego, śluzu malwy i prawoślazu. Składniki te gwarantują doskonałe nawilżenie.
Ph produktów Lakshmi jest identyczne z ph skóry.
Lakshmi NIE korzysta z tłuszczów zwierzęcych, olejów mineralnych ani nafty, ponieważ nie mają właściwości zbliżonych do naszej skóry. Żadne produkty gotowe ani wykorzystywane składniki nie są testowane na zwierzętach. Jesteśmy przeciwni modyfikacjom genetycznym (GMO).
Do kremów można dodać kroplę olejku eterycznego z róży, neroli lub jaśminu, bądź kroplę ulubionego olejku eterycznego, który jest najbardziej odpowiedni dla Twojej skóry. Wybierz preferowany olejek i zapach, który sprawia, że czujesz się dobrze. 
Wystarczy jedna kropla na miesiąc. Twój produkt stanie się nawet bardziej spersonalizowany! Zawsze będzie miał świeży i przyjemny zapach!

NIEZBĘDNE KWASY TŁUSZCZOWE

Istnieją naturalne i cenne substancje konieczne dla zachowania zdrowej i pięknej skóry oraz ciała, które są zwane: “niezbędnymi kwasami tłuszczowymi”
Błony komórkowe są zbudowane głównie z “niezbędnych kwasów tłuszczowych”, które nie są wytwarzane przez nasz organizm. Można je znaleźć wyłącznie w tłoczonych na zimno olejach roślinnych i ziołach. Odgrywają  fundamentalną rolę w regeneracji komórek. Istotnie, są bardzo ważne, by zapobiegać powstawaniu zmarszczek i starzeniu się skóry. Niezbędne kwasy tłuszczowe niszczone są w trakcie procesów tłoczenia na gorąco i nie występują w substancjach zwierzęcych, substancjach syntetycznych, pochodnych nafty lub olejach mineralnych. Jest to jeden z sekretów nadzwyczajnej skuteczności naszych produktów.

LIPOSOMY

Kremy Lakshmi są oparte na liposomach zawartych w kiełkach pszenicy. Liposomy te są fosfolipidami, które mają właściwości zbliżone do naszej skóry. 
Liposomy mają strukturę molekularną, która pozwala im przenosić wodę i składniki odżywcze do skóry właściwej (najgłębsza warstwa, w której powstają zmarszczki), skutecznie przeciwdziałając tworzeniu zmarszczek i utracie wody.

NATURALNE BARWNIKI

Delikatny kolor naszych produktów uzyskiwany jest za pomocą naturalnych składników: kurkumy, henny, chlorofilu i aloesu. Z tego powodu, delikatny kolor naszych produktów może się zmieniać w czasie.

SYNERGIE

Skuteczność naszych produktów jest wynikiem synergii (połączonego działania) roślin, olejków eterycznych i olejów roślinnych. Korzystny wpływ wynika ze wzmocnionego działania pojedynczych komponentów w połączeniu z pozostałymi o podobnym lub uzupełniającym działaniu.

WYCIĄGI AJURWEDYCZNE

Lakshmi przestrzega cennych instrukcji tysiącletniej mądrości Ajurwedy do przetwarzania oleju sezamowego oraz przy stosowaniu specjalnych wyciągów ziołowych, takich jak Shatavari, Aswagandha, Haritaki, Gotu Kola. Produkty Lakshmi powstają szczególnie dla dosz Vata, Pitta i Kapha, aby wspierać wewnętrzną równowagę, która jest istotna dla zdrowia i piękna.

CZYSTE OLEJKI ETERYCZNE

Zapach produktów uzyskiwany jest przy użyciu naturalnych olejków eterycznych, które wzmacniają skuteczność produktu. 
Wykorzystywane olejki eteryczne są w 100% czyste i naturalne, uzyskiwane w drodze niskociśnieniowej destylacji w celu zachowania całej ich energii.

CERTYFIKOWANE SUBSTANCJE AKTYWNE

Lakshmi stosuje nowe, naturalne substancje aktywne o wysokiej wydajności, certyfikowane jako organiczne, opracowane wskutek prowadzenia badań naukowych w kierunku przełamywania kolejnych granic w dziedzinie produktów roślinnych. Lakshmi wykorzystuje nowe, roślinne związki polimerowe, które sprawiają, że produkty tej marki są nadzwyczaj skuteczne, z zachowaniem całkowitego poszanowania dla środowiska.

GLICERYNOWE WYCIĄGI ZIOŁOWE

Lakshmi to pierwsza firma we Włoszech, która wprowadziła wyciągi uzyskane z certyfikowanej gliceryny roślinnej i wykorzystuje je, aby zastąpić wyciągi glicerynowe uzyskane z glikolu propylenowego. 
Wyciągi glicerynowe są pozyskiwane przy użyciu roślin uprawianych organicznie.

CERTYFIKOWANE KONSERWANTY

Lakshmi stosuje wyciąg z nasion grejpfruta, soję glycine, witaminy A, E, C oraz olejki eteryczne. Wyciąg z nasion grejpfruta rozcieńczony w certyfikowanej glicerynie roślinnej stanowi naturalny środek konserwujący, bez negatywnych skutków ubocznych. Ma on bardzo pozytywne działanie dla skóry. Badania przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych wskazują, że może on być również korzystny w walce z wieloma problemami ze skórą.

OLEJE ROŚLINNE

Wszystkie oleje roślinne, takie jak olej sezamowy, olej z kiełków pszenicy i olejek jojoba są tłoczone na zimno, aby zachować ich właściwości. Lakshmi nie korzysta z tłuszczów zwierzęcych, olejów mineralnych ani pochodnych nafty, ponieważ nie mają one właściwości zbliżonych do naszej skóry.

WYCIĄGI IN TOTO

Wykorzystujemy ekstrakty “in toto”, naukowo zwane BIOSOMAMI. Biosomy są połączeniem zarówno aktywnych, jak i nieaktywnych części roślin. Generalnie, wyłącznie aktywne części rośliny są wykorzystywane do produkcji produktów kosmetycznych. Gdy naruszona zostaje delikatna równowaga pomiędzy składnikami aktywnymi i nieaktywnymi, skuteczność nie opiera się już na harmonii i dlatego mogą wystąpić nieprzyjemne skutki uboczne.

The message will be closed after 20 s
Ajax Loading